Už je to nějakou dobu co jsem přicestovala na UWC Atlantic College ve Walesu. Už při příjezdu nás přivítal bouřlivý jásot členů naší koleje, která se měla stát na příští dva roky naším domovem. Chvíli mi trvalo než jsem se po celém kampusu zorientovala. Naše škola sídlí ve středověkém hradě, proto se tomu přezdívá “Hippie Hogwarts”.  Například jídelna, chodby nebo školní nádvoří opravdu připomínají kouzelnický svět Harryho Pottera. Někdy je ve třídách pěkná kosa, kvůli těm kamenným stěnám, ale po čase jsme si všichni zvykli.

Také jsem chvíli bojovala s angličtinou, ale po pár dnech si to všechno nějakým způsobem sedlo, a také mi došlo, že nejsem jediná kdo nemá angličtinu jako rodný jazyk. Chápání a porozumění proto bylo na místě.

Co se týče akademické stránky, začátky byli trochu náročnější, fakt to byla celkem fuška, ale posledních pár týdnů jsem konečně začínala IB programu přicházet na kloub. Zvolila jsem si předměty, které mě opravdu baví, stejně tak moje CAS. To kam mě můj akademický život povede dál je přesto stále ve hvězdách. 

Soužití s tolika kulturami není vždycky jednoduché, ale už teď vím že jsem tu našla přátele na celý život. Jsou tu úžasní lidé a vím že nikdy nejsem na nic sama. Trávím s přáteli více času než kdy dřív, a na kampusu snad není člověk se kterým by jste se aspoň na chvilku nedostali do krátké konverzace. 

Už za prvních pár týdnů u nás proběhlo spoustu naprosto skvělých událostí. Měli jsme například Black Focus Week, QueerCon a Percentage na oslavu queer lidí a nebo UWC day. To je den kdy každá národní skupina představuje to na co jsou ve své kultuře pyšní. Ještě nás toho spoustu čeká a nemůžu se toho dočkat!

Každý den tady je pro mě požehnání, a jsem za to nesmírně vděčná.