Pavel zrovna vyprávěl, jak ho při příjezdu vítali natěšení spolužáci, když do otevřeného okna pokoje, kde jsme natáčeli, vlétnul zvědavý návštěvník. Šustění křídel záznam sice znehodnotilo, ale Pavlův a Tomášův výraz byl k nezaplacení. I holub by s nimi chtěl letět do světa! Když jsme ale návštěvníkovi vysvětlili, že výběrové řízení se bohužel týká jen českých středoškoláků (lidí a nikoli holubů), máchnul křídly a byl fuč. Klukům chvilku trvalo, než se dosyta zasmáli, ale za chvili už zase povídali do kamery o svých zkušenostech na United World College v Norsku.

Screenshot 2014-12-08 17.30.07

 

S Bětkou bylo natáčení také plné zábavy. Ve druhém patře setmělého činžovního domu jsme se snažily přelstít světelný snímač, abychom mohly natočit záběr delší než 30 sekund. Mávajíc rukou nad hlavou jsem se snažila přesvědčit lampu o tom, že jí bude naše UWC komise nesmírně zavázána, pokud vydrží svítit aspoň do konce Bětčiny věty.

Inu, natáčení videa o zážitcích českých studentů na UWC bylo často improvizované a plné překvapení, ale také nabité báječnými rozhovory se studenty a absolventy, kteří se v životě rozhodli vydat zajímavými cestami. Stejně jako oni byla i výsledná videa různorodá, upřímná a naplněná myšlenkami přesahujícími je samotné. Jaké byly první dojmy z kampusu?  Jaké má hnutí UWC dopad na svět?

Mimo videa, která jsem natočila v Čechách, přišla také spousta záznamů ze škol samotných. Za dva měsíce snažení se mi nahromadilo přes dvě hodiny nahrávek současných i bývalých studentů, kteří se chtěli podělit o své zkušenosti! Tak jako již mnohokrát předtím mne zahřálo u srdce, že si tolik lidí našlo čas, aby podpořilo naši českou UWC komisi a aby se pokusili namotivovat ty, kteří o studiu na jedné z UWC škol právě uvažují.

Výsledná videa si můžete prohlédnout na youtube kanálu České UWC Committee:

 

O UWC Hezky česky je spot komponovaný z více než 13 reportáží současných a bývalých českých studentů na školách UWC po celém světě a v rychlosti shrnuje, o čem myšlenka UWC je a jak to tam v reálu vypadá..

 

Projděte se s Martinem a jeho slovenským kamarádem Peterem po kampusu jedné z škol UWC a poslechněte si jejich dosavadní dojmy ze života na UWC Pearson College v Kanadě!

 

Jan Vás provede po kampusu nejnovější školy UWC v německém Freiburgu!